Welke boeken moet je lezen, welke tentoonstelling is een bezoek waard en wat zijn de nieuwste gadgets? KIJK praat je bij. Deze keer: een platenspeler die je elpees zelf kan omdraaien.
Doordraaier

Vinyl draaien is een prachtig ritueel. Het plaatje neerleggen, op de knopjes drukken, de naald goed mikken: echt een rustmomentje. Maar ook een bloedirritant gedoe, natuurlijk. Daarom is deze CoolGeek TS-01 een fully automatic turntable: een bluetooth-platenspeler met afstandsbediening, die na een druk op de knop zelf de elpee kan draaien en zelf de naald in de groef kan leggen. Meer dan duizend donateurs steunden het product op crowdfundwebsite Kickstarter. Want rituelen zijn prima, maar je moet niet doordraaien.
Stereotoren

Hier zie je de JL Audio Primacy van Garmin. Het is een premium home audiosysteem. Oftewel: een versterker en een geluidsverwerker en een luidspreker ineen. De machine is voorzien van Primacy Automatic Room Optimization-technologie, die ervoor zorgt dat het geluid automatisch wordt aangepast aan de ruimte. Koppel de machine aan de CoolGeek TS01 boven deze tekst en je hoeft helemaal niets meer zelf te doen.
Hope springs eternal

Deze tentoonstelling, van 11 september 2026 t/m 28 februari 2027 in Rijksmuseum Boerhaave te Leiden staat in het teken van stamcelonderzoek. Hoe kunnen levende cellen worden gestuurd en wat dat betekent voor de toekomst van de geneeskunde?
Meer info op rijksmuseumboerhaave.nl
Deze en nog meer tips, boeken en gadgets staan ook in KIJK 9-2026.
Tekst: KIJK-redactie/Rik Peters